Сьогодні на сході України йдуть військові дії, там вирішується доля й майбутнє нашої держави. Напередодні Великодня (5 квітня 2018 року) вчителем трудового навчання Савченко С.М. та заступником директора школи з виховної роботи Отроховою О.П. було проведено акцію «Ми дякуємо тобі, захиснику». Учні розфарбували святкові писанки для захисників нашої держави й передали голові Тростянецької спілки ветеранів АТО Самойленку С.О., який із радістю передав їх своїм побратимам у зону АТО

Image Hosted by PiXS.ru

20 лютого 2018 року у Тростянецькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №3 було проведено заходи з нагоди вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні та всіх загиблих під час Революції  Гідності. О 10-00 учні 1-11-х класів хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять про тих, хто віддав своє життя, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини та європейське майбутнє України.

Image Hosted by PiXS.ru16 лютого 2018 року  у Тростянецькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів №3 вчителем історії Шаповал Т.В.  було проведено виховний захід  для учнів 9-11 класів  « Наш біль – Афган», присвячений дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.  Поважними гостями заходу були учасники бойових дій  в Афганістані  Вінніков Михайло Костянтинович – голова спілки ветеранів Афганістану, Кочерга Олександр Іванович,   Сайко Сергій Павлович, Сергієнко Сергій Олександрович. Діти уважно слухали розповіді  про суворі солдатські будні, про біль, сльози та страждання. Учні 9-Б класу декламували вірші, учасники заходу переглянули відеоматеріали про далеку і невідому країну, слухали афганські пісні, а  Михайлов Сергій виконав пісню під гітару, присвячену гостям заходу.  Бібліотекарем школи Кожушко Т.Й. була підготовлена  виставка книг  «Афганістан – вічний біль та неспокій». Учні познайомилися з книгами, в яких розповідається про справжній  героїзм і дружбу, про сміливість і незламність духу воїнів.

Image Hosted by PiXS.ru Image Hosted by PiXS.ru

Сто років тому відбулась одна з найтрагічніших подій в історії нашої країни. Українські студенти віддали своє життя, аби захистити Київ від наступу більшовиків. Сьогодні складається враження, що історія повторюється. Принаймні так вважає більшість українців. Однак факт залишається фактом, цей бій залишив неабиякий слід в нашій національній пам’яті.

Це був подвиг юнаків, які стали символом патріотизму та жертовності у боротьбі за незалежність України.

Історія повторюється. Сьогодні, через 100 років, нашим воїнам знову прийшов час відстоювати незалежність нашої Батьківщни у війні з тим же ворогом. Щодня гинуть чоловіки, юнаки – чиїсь сини, брати, чоловіки.

В рамках відзначення сторіччя битви під Крутами в Тростянецькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів була організована зустріч з головою громадської спілки ветеранів АТО Самойленком С.О.

Учні із захватом слухали розповідь Сергія Олександровича. В знак вдячності та в підтримку  захисникам нашої Батьківщини діти передали  воїнам обереги – ляльки-мотанки, малюнки та листи з щирими побажаннями.