Учні 5-11 класів виготовили для наших воїнів синьо-жовті стрічки. Ці обереги були передані працівникам Тростянецького військкомату та відправлені у зону АТО для українських солдат, які зараз знаходяться в гарячих точках і відстоюють право на мирне життя й свободу.

Учні 5-8 класів свою вдячність воїнам АТО відобразили в малюнках, які теж були передані працівникам Тростянецького військкомату.

Учні 2-б класу писали листи в зону АТО для наших захисників, висловлюючи героям вдячність за захист нашої держави. Ці листи будуть передані воїнам працівниками Тростянецького військкомату.

21 листопада 2018 року в закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Тростянецької міської ради відзначили 5-ту річницю революції Гідності. Учні 9 –х класів переглянули відеопрезентацію на тему « День Свободи і Гідності», ознайомилися з поняттями «свобода» і «гідність» на прикладах сучасної історії України. Для учнів 10-11 класів учитель історії Шаповал Т.В. провела урок мужності на тему «Хроніки революції Гідності».

Пам'ятну дату ввели, щоб донести до сучасних і майбутніх поколінь об'єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також для вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів України та її європейського вибору.

Вшановуючи традиції, 12 жовтня у нашому закладі відбулося свято до Дня захисника України. Протягом дня лунали вітання та щирі побажання нашим хлопцям. Щоб не залишити нікого без уваги, учні під керівництвом класних керівників 1-4 класів, робили своїми руками вітальні листівки. Цими листівками та теплими словами ми привітали усіх татусів нашого закладу, які є учасниками АТО.
Не залишилися без уваги і наші хлопці. У кожному класі дівчата привітали їх гарними словами, теплими побажанням та приємними подарунками.
До Дня захисника України учні виготовили для наших воїнів ангелів-охоронців. Ці обереги були передані голові Тростянецької спілки ветеранів АТО Сергію Олександровичу Самойленку та  відправлені у зону АТО для українських солдат, які зараз знаходяться у гарячих точках і відстоюють право на мирне життя і свободу.

Учні 10 класу разом з класним керівником Шаповал Тетяною Володимирівною відвідали алею слави загиблих наших земляків.
Сьогодні ми дуже вдячні тим, хто, ризикуючи власним життям, захищає нашу Україну, береже добробут в українських оселях та бореться за мир на рідній землі. Ми дякуємо солдатам України, які зараз перебувають у зоні АТО. Нехай ваші сила і мужність завжди опираються на любов та підтримку рідних і близьких людей. Міцного здоров’я, успіхів і надійного тилу! Нехай вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого! А найголовніше – швидше повертайтеся живими і здоровими, бо вдома вас люблять і чекають!
З Днем захисника України!!!

23 серпня 2018 року напередодні відзначення  Дня Незалежності України в закладі загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №3 Тростянецької міської ради Сумської області відбувся урочистий мітинг, присвячений відкриттю меморіальної дошки Полозову Вадиму,  випускника цієї школи, учаснику АТО, який загинув 9 червня 2017 року, захищаючи територіальну цілісність України. Загиблий військовослужбовець служив у танковому полку 169 –го навчального гвардійського центру Сухопутних військ Збройних Сил України, загинув  у районі  міста Сіверськ  Бахмутського району  Донецької області.

Мітинг-реквієм проведено за участі голови Сумської обласної державної адміністрації Клочка М.О., голови Тростянецької об'єднаної територіальної громади  Бови Ю.А., голови Тростянецької районної державної адміністрації Сипка О.Д., голови Тростянецької районної ради Коржа А.В.,  заступника міського голови Заяц О.Ю., начальника  міського відділу освіти Новак Н.Л., голови районної організації ветеранів АТО Самойленка С.О., представника військкомату капітана Голубничого В.О., учнівської молоді,  небайдужої громадськості, жителів міста.

До родини загиблого Героя зі  словами подяки за сина та справжнього воїна звернувся голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко: «ВИ ВИХОВАЛИ ГІДНОГО СИНА, ЯКИЙ, ЗАХИЩАЮЧИ СВІЙ ДІМ, ВІДДАВ НАЙДОРОЖЧЕ – СВОЄ ЖИТТЯ».  Міський голова Юрій  Бова та  голова районної організації ветеранів АТО Сергій  Самойленко наголосили, що героїзм Вадима вчитиме майбутні покоління школярів таким звичним, але часом надскладним людським якостям як гідність, повага, любов і вірність.

Під сумну пісню «Пливе кача» було надано право зняти полотнище з меморіальної дошки  батькам загиблого Олексію Валерійовичу та Любові Олександрівні.

Освячення  пам'ятної дошки було проведено священиком Благовіщенського та Вознесенського храмів протоієреєм Олександром.

Пам’ять героя вшанували  хвилиною мовчання та поклали  квіти до меморіальної дошки, встановленої на будівлі навчального закладу.

Тростянеччина завжди пам’ятатиме  земляка, який віддав своє життя, захищаючи незалежність і  цілісність України.

Меморіальну дошку встановлено за сприяння благодійної допомоги місцевих підприємців: Чалого В.В., Фрік О.В., Нишкура С.М., Кашеварова В.М, Ложечник Т.А,Силка В.