Image Hosted by PiXS.ru 21-ого лютого  прогресивне людство відзначає Міжнародний день рідної мови. Країни всього світу вшановують свою рідну національну мову. Для нас – це українська мова, нею розмовляли наші батьки, діди, прадіди. Саме цього дня в  3-А класі відбулася виховна година «Рідна мова – коріння нації». Школярі сумлінно підготували вірші про рідну мову, виразно їх декламували, складали сенкани, підбирали «компліменти» українській мові та колективно працювали над створенням  казки «Подорож Мови».

Хотілося б вірити, що ця виховна година залишить неабиякий слід у дитячих серцях і вони виростуть  справжніми патріотами своєї держави. Image Hosted by PiXS.ru Image Hosted by PiXS.ru

Упродовж століть люди складали найрізноманітніші списки Чудес світу, щоб виділити зі загальної маси найбільш видатні творіння архітектурного генія- людини або найдивовижніші прояви природної досконалості. Усім, хто колись вивчав історію стародавніх часів, відомий список семи Чудес світу, складений більше, ніж дві тисячі років тому Філоном Візантійським.  Саме з цим  цікавим питанням і ознайомилися учні 3-А класу на виховній годині 7-ого лютого.

Школярі дізналися, що до наших днів збереглися лише єгипетські піраміди – єдине Диво, що існує нині, із знаменитого списку Філона Візантійського.  Здивувала учнів і статуя Зевса (верховного бога, сином якого часто називали Іскандера), яка  згоріла  в Константинополі разом із палацом візантійського імператора Феодосія II, куди, незадовго до цього, була перевезена з Олімпії. Сподобалася дітлахам історія статуї могутнього Колоса Родоського, зведеної на честь перемоги над спадкоємцем імперії Македонського – Деметрія Поліоркета, яку звалив з ніг сильний землетрус. Величезна статуя пролежала на морському березі тисячу років, а потім бронзові частки її останків були розпиляні, вивезені з Родосу й продані.

На виховній годині учні  закріпили, поглибили, систематизували знання по культуру Стародавнього світу та дізналися про ті пам’ятки, які  є унікальними в своєму роді, по «підміну» одного з семи об’єктів (стіни Вавілона на Олександрійський маяк).

Image Hosted by PiXS.ru

Канікули – чудовий час для всіх учнів від молодших класів до випускних, коли діти можуть удосталь відпочити від розумового  навантаження тілом і душею.  Особливо улюблені (не рахуючи літніх) є зимові канікули адже на них припадають два чудових свята – Новий рік і Різдво. Саме їх  з нетерпінням чекають і малеча, і дорослі.

Діти полюблять зиму адже   це веселий час для ковзанів, сніговиків, санчат, лиж, сніжок, подарунків… Та найбільше втішає дітлахів символ і неодмінний атрибут Нового року й Різдва – зелена красуня ялинка. Саме заради неї в перший день зимових канікул зібралися учні 3-А класу в школі, щоб дружно здійснити екскурсію до залізничної станції Смородине, помилуватися  прикрашеною ялинкою. Школярі з великою цікавістю відвідали залізничний вокзал, із  захопленням слухали легенди про перші новорічні ялинки, які розповідала їм класний керівник Подоляк Ю. С., завзято пограли в сніжки, а потім дружно сфотографувалися на згадку про цю казкову екскурсію.

Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

За ухвалою Ліги українських меценатів, конкурсу надано ім'я Петра Яцика.

Перший етап (шкільний) цього конкурс щороку стартує 9 листопада, у День української писемності та мови. Саме в цей день тринадцять третьокласників Тростянецької спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів вперше взяли участь у ньому. Переможцями стали Овчаренко Поліна (1 місце), Берднікова Дар’я,  Дема Тетяна (2 місця), Клунко Станіслів, Городецька Аліна, Невмерицький Ігор (3 місця).

Із метою піднесення престижу української мови й літератури в молодого покоління, заохочення учнів до вивчення рідної мови, підвищення рівня загальної мовної культури 2 грудня відбувся  районний етап XVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Честь нашої школи відстоювали  учениці 3-А класу, які посіли 1 та 2 місце в шкільному етапі,  класний керівник Подоляк Ю. С.  За рішенням журі конкурсу призові місця в ІІ етапі  здобули  Овчаренко Поліна( 1 місце), Дема Тетяна (2 місце).  ІІІ обласний етап відбудеться 16 грудня. Учителі, учні та батьки 3-А класу щиро бажають Овчаренко Поліні гарних результатів, успіхів і здоров’я й на цьому етапі.